مفیدستان:

ابتدا مرغ به وجود آمده تا تخم مرغ؟

ظاهرا این نکته ذهن دانشمندان را هم به خود مشغول کرده و آنها را بر آن داشته تا بتوانند با دلایل علمی‌و منطقی جواب سوال را پیدا کنند!

آقای دکتر کوین فریمن از دانشگاه Sheffield به عنوان سخنگوی تیم تحقیقاتی که اعضای آن شامل محققین دانشگاه های Sheffiled و Warwick می‌باشد، در بیان این نکته می‌گوید:

زمانیکه مشغول بررسی مراحل تشکیل پوسته تخم مرغ با استفاده از یک ابر رایانه به نام HECToR بودیم، دریافتیم که یک پروتئین به نام ovocledidin-17 در مرحله تشکیل پوسته تخم مرغ نقش حیاتی دارد.

این پروتئین سرعت تشکیل پوسته تخم مرغ را بالا می‌برد و در زمان اتمام واکنش های پیدایش، خود بدون تغییر باقی می‌ماند. تشکیل پوسته تخم مرغ بدون وجود این پروتئین غیر ممکن می‌باشد.

خب حالا فکر می‌کنید که این پروتئین در کجا یافت می‌شود؟ بله در بدن مرغ ها! پس از این یافته گروه تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که مرغ قبل از تخم مرغ به وجود آمده است.

این دستاورد علمی ‌ذهن عده زیادی را از این مشغله دایمی‌که ابتدا مرغ به وجود آمده و یا تخم مرغ آزاد کرده است و شاید حالا با فراغت خاطر بیشتری بتوانند نیمرو بخورند. البته ما هم مانند شما می‌دانیم که چنین سوالی از اساس صحیح نیست. اما به هر حال علم برای این سوال هم جواب پیدا کرده است….

لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط با این موضوع

تولید تخم مرغ تغییردهنده رنگ چشم نوزاد تا درمان …در نهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی، از تخم مرغ تغییر دهنده رنگ چشم نوزاد تا خاکروبه های شفابخش؛ پوست تخم مرغسلام من سه بار آنژیو گرافی کردم وهرسه بار به من گفتن که مشکلی نداری البته بار سوم دکتر جوجه کشی کلیاتی بر نژادهای مرغکلیاتی بر نژادهای مرغ مقدمه در دهه اخیر روشهای پیشرفته ایی باعث بهبود قابل توجهی در آنچه لازم است در مورد تخم مرغ ، خواص و مزایای استفاده … دانستنیها در باره تخم مرغ خواص و مزایای استفاده از تخم مرغ در تخم مرغ عنصر مختلف اصول نگهداری از مرغ اصول‌ نگهداري‌ از مرغ عشق معرفي مرغ‌ عشق‌ يكي‌ از اعضا كوچك‌ خانواده‌ طوطي حکم اسفند دود کردن و تخم مرغ شکستن مرکز ملی پاسخگویی به آیا اسفند دود کردن و شکستن تخم مرغ برای چشم زخم و نظر کردن منشأ اسلامی دارد و در روایات آموزش تزئین تخم مرغ رنگی سفره هفت سین …آموزش تزئین تخم مرغ رنگی سفره هفت سین آموزش رنگ کردن تخم مرغ های سفره هفت سین تزیینات راهنمای جامع پرورش مرغ گوشتی ایران صنعت وابسته به …پس دان جوجه های گوشتی روزه تا ماهه پیش دان جوجه های گوشتی تا روزگی نوع مواد غذاییمرغ ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادمرغخانگیخروس را می‌توان از رنگ تندتر آن نسبت به مرغ و پرهای بلند دم و همچنین پرهای نوک تیز کاروفناوری کَلالهبه وبلاگ کاروفناوری کلاله خوش آمدید دوستان لطف نمایید در نظر سنجی کاروفناوری که در گزارش فارس از جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی تولید تخم مرغ گزارش فارس از جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی تولید تخم مرغ تغییردهنده رنگ چشم نوزاد تا خاکروبه های شفابخش؛ پوست تخم مرغ سلام من سه بار آنژیو گرافی کردم وهرسه بار به من گفتن که مشکلی نداری البته بار سوم دکتر گفت جوجه کشی » کلیاتی بر نژادهای مرغ کلیاتی بر نژادهای مرغ مقدمه در دهه اخیر روشهای پیشرفته ایی باعث بهبود قابل توجهی در کیفیت آنچه لازم است در مورد تخم مرغ ، خواص و مزایای استفاده و طریقه دانستنیها در باره تخم مرغ خواص و مزایای استفاده از تخم مرغ در تخم مرغ عنصر مختلف جمع راهنمای جامع پرورش مرغ گوشتی ایران صنعت وابسته به گروه پروتئین ها و به خصوص گوشت امروزه بخش عمده ای از سبد غذایی خانوار است و در این میان گوشت مرغ مرغ ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد مرغخانگی خروس را می‌توان از رنگ تندتر آن نسبت به مرغ و پرهای بلند دم و همچنین پرهای نوک تیز گردن و کمر کاروفناوری کَلاله پرسش نامه و تحقیق میدانی درس کاروفناوری با سلام و عرض ادب لطفا به نظرسنجی زیر با حوصله و دقت حکم اسفند دود کردن و تخم مرغ شکستن مرکز ملی پاسخگویی به آیا اسفند دود کردن و شکستن تخم مرغ برای چشم زخم و نظر کردن منشأ اسلامی دارد و در روایات به اصول نگهداری از مرغ عشق اصول‌ نگهداري‌ از مرغ عشق معرفي مرغ‌ عشق‌ يكي‌ از اعضا كوچك‌ خانواده‌ طوطي‌ها آموزش تزئین تخم مرغ رنگی سفره هفت سین تصویری جذاب آموزش تزئین تخم مرغ رنگی سفره هفت سین آموزش رنگ کردن تخم مرغ های سفره هفت سین تزیینات سفره

مطلب ابتدا مرغ به وجود آمده تا تخم مرغ؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.

لینک منبع و پست :ابتدا مرغ به وجود آمده تا تخم مرغ؟
http://mofidestan.ir/%d8%a7%d8%a8%d8%aa%d8%af%d8%a7-%d9%85%d8%b1%d8%ba-%d8%a8%d9%87-%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af-%d8%a2%d9%85%d8%af%d9%87-%d8%aa%d8%a7-%d8%aa%d8%ae%d9%85-%d9%85%d8%b1%d8%ba%d8%9f/
ایران زیبا مرغ ,تخم ,های ,رنگ ,سفره ,  ,تخم مرغ ,سفره هفت ,هفت سین ,مرغ به ,به وجود ,پروژه‌های دانش‌آموزی تولید ,جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی ,اعضا كوچك‌ خانواده‌ ,اخیر روشهای پیشرفتهمنبع

طرز تهیه چند نوع غذای تبریزی

مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر + تصاویر

چرا تخت بیماران روانی در بیمارستان‌های عمومی مستقر شد؟

قالب وردپرس تخفیف کوپن

عوامل تاثیرگذار بر مبتلایان به آسم

ابتدا مرغ به وجود آمده تا تخم مرغ؟

فیلم: پاستا فتوچینی با میگو اسفناج

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تخفیف دونی قطعات لودر کاترپیلار دکتر رحمت الله بابایی استخرسری سئو وب فروشگاه معرفی اجناس ارزان اینجا همه چی هست کیانوش صمدیان Imraneftbe692 blogi تخفیف دونی دیجیتال مارکتینگ